ABD’li Politikacı, Bitcoin ve Bu 2 Altcoin’i Sattı! Ne Kadar Kâr Etti?

ABD Temsilcisi Shri Thanedar’ın yakın zamanda 1 milyon dolara yakın kripto para satışı gerçekleştirmesi, içeriden bilgi ticareti ve zamanlama endişelerini gündeme getirdi. Thanedar’ın Bitcoin, Ethereum ve Litecoin satışları, bu kripto para birimlerinin önemli fiyat artışları yaşadığı bir döneme denk geldi. İşte detaylar…

ABD’de politikacı, Bitcoin, ETH ve LTC satışı yaptı

Insider trading, başta hisse senedi ticareti olmak üzere ABD siyasetinde uzun süredir devam eden bir endişe kaynağı olmuştur. Ancak ABD Temsilcisi Shri Thanedar’ın yakın zamanda 1 milyon dolara yakın kripto para satışı gerçekleştirdiğini açıklaması, konuya yeni bir boyut kazandırdı. Thanedar, 500.000 dolar değerinde Bitcoin (BTC), 250.000 dolar değerinde Ethereum (ETH) ve 50.000 dolar değerinde Litecoin (LTC) sattı.

Bu satışları ilgi çekici kılan şey, bu kripto para birimlerinin geçtiğimiz ay yaşadığı kayda değer fiyat artışları. Capitol Trades verileri, satışların 5 Şubat’ta gerçekleştiğini, 18 gün sonra 23 Şubat’ta raporlandığını ve ardından 26 Şubat’ta yayınlandığını gösteriyor.

O zamandan bu yana BTC, ETH ve LTC ne kadar kazandı?

Yatırımcılar ABD’li politikacıların kazançları güvence altına almak ve kayıpları önlemek için zamanında yatırım ve yatırım yapmalarına alışkındır. Ancak bu örnek öne çıkıyor çünkü Thanedar’ın elden çıkarılmasından bu yana üç dijital varlığın da değeri gözle görülür şekilde arttı. 5 Şubat’tan bu yana Bitcoin %32,8 oranında artış göstererek değerine 13.988 dolar ekledi. Ethereum %41,35’lik bir artış yaşayarak fiyatına 950 dolar ekledi. Ayrıca Litecoin %12’lik bir artışla fiyatını 8 dolar artırdı.

Önemli fiyat artışları göz önüne alındığında, Thanedar 20 gün daha bekleseydi satışından 1 milyon doların üzerinde kar elde edilmesi muhtemeldi. Ne yazık ki mevcut veriler Thanedar’ın kripto varlıklarını ne zaman satın aldığını göstermiyor. Kaynaklar, bu bilgiyle bu satıştan elde ettiği kar veya zararı tam olarak hesaplayamıyor. Ancak kriptodaki mevcut piyasa eğilimi nedeniyle Temsilci Thanedar, kripto para birimlerini alıp satma kararından yakın zamanda pişman olabilir.

Temsilcinin satışı mantıklı mıydı?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi Thanedar’ın satışlarından bu yana BTC, ETH ve LTC’nin değerlerinde önemli artışlar gözlemlendi. Bu durum, Thanedar’ın 20 gün daha beklemesi halinde satışından 1 milyon doların üzerinde kar elde edebileceğini gösteriyor. Mevcut veriler Thanedar’ın kripto varlıklarını ne zaman satın aldığını göstermese de, kriptodaki mevcut piyasa eğilimi göz önüne alındığında, bu satıştan pişman olması muhtemel.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x