Darbedilen Kaya Sabancı ve Vedat Aşçı’dan açıklama geldi

Bodrum Türkübükü’nde site sahibi Vedat Aşçı ve korumları tarafından darbedilen Kaya Sabancı olayıyla ilgili yeni detaylar gündeme geldi.

Uğradığı saldırı sonrası yaralanan ve hastaneye kaldırılan Sabancı ile Aşçı arasında uzun zamandır husumet olduğu ortaya çıkmıştı.

Olayların akabinde konuşan ikiliden Sabancı, gözüne yumruk yediğini ve kimsenin yardıma gelmediğini söyledi.

Sabancı’yı darbettiği söylenilen Vedat Aşçı ise avukatları aracılığıyla yaptığı açıklamada, asıl saldırıya uğradığının kendisi olduğunu ve olayların yanlış yansıtıldığını belirtti.

“Bunlar zengin eşkıyalar”

Hastane çıkışı açıklamalarda bulunan Kaya Sabancı, “Bunlar sokaktaki eşkıyalar değil, zengin eşkıyalar. Darbedildik. Ben restoran açılışına gittiğimde yanındaki kişiye merhaba Mustafa dedim, Vedat Aşçı beni gördü, “Ulan sen buraya mı geldin?” deyip, gözümün üzerine yumruk attı.” ifadelerini kullandı.

“Davet edilmeseydim, gitmezdim”

Yere düştüğünü ve tam üç dakika kimsenin kendisine yardım etmediğini öne süren Sabancı, “Daha sonra bir kadın bana yardıma geldi. Ben akşam zaten davetliydim açılış olduğu için; davet edilmesem yine gitmezdim. Vedat Bey, kapıya söylese “Bu adamı almayın” diye o bana daha büyük hakaret. Ama öyle bir talimat verse ben döner giderim, girmezdim içeri” dedi.

“Ben 72 yaşındayım, 25 yaşındaki delikanlıya mı vuruyorsun”

Sabancı, “Gözaltı damarımda çatlaklık var. 2-3 gün sonra ameliyat olacağım elmacık kemiğinde kırık var. Ya ben 72 yaşındayım, 25 yaşındaki delikanlıya mı vuruyorsun, ne gerek var bunlara. Orada ölebilirdim ben” şeklinde konuştu.

Kaya Sabancı’nın ardından Vedat Aşçı, avukatları aracılığıyla bir açıklama yayınladı.

“Kaya Sabancı’nın iddiaları asılsız”

Kaya Sabancı’nın iddialarının asılsız olduğunu öne süren Mandarin Oriental Bodrum avukatları “Vedat Aşçı, Kaya Sabancı’nın sözlü ve fiziksel saldırısına uğradı” ifadelerini kullandı.

Aşçı’nın avukatları ‘Tesislere ambulans alınmadı’ iddialarına ilişkin de “Tamamen asılsız ve gerçeğe aykırıdır. Sağlık görevlileri kamera kayıtlarından da tespit edildiği üzere tesise sorunsuz ve hızlı bir şekilde giriş ve çıkış yapmışlardır” dedi.

“Taraflar arasında hepimizi üzen tatsız bir hadise yaşanmıştır”

Açıklamada, Avukat Başak Orkun tarafından şu ifadelere yer verildi:

Basında Kaya Sabancı ve vekilleri tarafından Mandarin Oriental, Bodrum oteli ve yatırımcısı Vedat Aşcı ile ilgili aleyhimize isnad edilen gerçek dışı, abartılı ve asılsız iddialara karşı iş bu açıklamayı yapma gereğini üzülerek duymaktayız.

20 Haziran 2024 tarihinde otelimiz içerinde bulunan Hakkasan adlı işletmenin etkinliğinde Vedat Aşçı, Kaya Sabancı’nın sözlü ve fiziksel saldırısına uğramış ve ne yazık ki taraflar arasında hepimizi üzen tatsız bir hadise yaşanmıştır. Akabinde olay taraflarca yargıya intikal ettirilmiştir.

Kaya Sabancı tarafından tesise sağlık ekiplerinin girişinin Müvekkil otel ve Vedat Aşcı tarafından geciktirildiği/engellendiğine dair iddiaları da diğer iddiaları gibi tamamen asılsız ve gerçeğe aykırıdır. Sağlık görevlileri kamera kayıtlarından da tespit edildiği üzere tesise sorunsuz ve hızlı bir şekilde giriş ve çıkış yapmışlardır.

“Yasal işlem başlatılacaktır”

Müvekkilimizi hedef alan bu gerçek dışı suçlamalar karşısında Mandarin Oriental, Bodrum hukuk müşavirleri olarak gerekli yasal işlemler başlatılacaktır.

Basını yanlış yönlendiren bu asılsız iddialar karşısında cevap hakkımızı kullandığımızı ancak olayların adli makamlara intikal etmesi sebebi ile bundan sonraki sürecin yasal olarak takip edileceğini siz değerli kamuoyuna bildiririz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x