Huawei Pocket S2’nin tanıtım tarihi netleşti

Geçtiğimiz Kasım ayında ortaya çıkan dedikodular, Huawei’nin katlanabilir telefonu Pocket S2‘nin varlığını ve Aralık ayında piyasaya sürüleceğini iddia etmişti. Ancak Aralık ayında çıkan bir raporda, cihazın lansmanının 2024’ün başlarına ertelendiği belirtildi. Güvenilir bir geçmişe sahip Çinli bir sızıntı uzmanı, Pocket S2’nin lansman tarihini açıkladı. Aynı zamanda, Huawei’nin kendi üretimi bir işlemciye sahip yeni bir dizüstü bilgisayar da piyasaya süreceğini belirtti.

Çinli bir sızıntı uzmanına göre, Huawei Pocket S2‘nin resmi duyurusunun 27 Şubat’ta yapılması bekleniyor. Bu, cihazın Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2024 teknoloji etkinliği sırasında tanıtılacağına işaret ediyor. Sızıntı uzmanı, cihazın Kirin 9000s işlemcisinin düşük hızda çalışan bir versiyonuyla güçlendirileceğini iddia ediyor. Bilgilere göre, geçen yıl tanıtılan Mate 60 serisi amiral gemisi telefonlar da aynı çipi kullanıyor. Pocket S2’nin özellikleri hakkında henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Huawei Pocket S2’nin tanıtım tarihi netleşti

Ayrıca, sızıntı uzmanı, Huawei’nin Kirin PC işlemcisine sahip yeni dizüstü bilgisayarının da yakında tanıtılacağını iddia etti. Lansman zaman çizelgesi hakkında bir bilgi vermese de, bu cihazın Pocket S2 ile birlikte resmi olarak duyurulabileceği görülüyor.

Başka bir sızıntı uzmanı, Huawei’nin Kirin PC işlemcisinin 4 büyük çekirdek, 4 orta çekirdek, grafikler için Maleoon 910 8-10cu, çift büyük çekirdekli NPU (Ascend Lite), çift mikro çekirdekli NPU (Ascend Tiny), 32GB’a kadar LPDDR5-6400, 2TB’a kadar SSD ve 2 veya 3 x USB 4.0 desteği içereceğini iddia etti. Performansının Apple A12Z’ye benzer olduğu söyleniyor. Maleoon 910, Huawei’nin kendi geliştirdiği bir GPU. Kirin işlemcili PC’nin Harmony OS işletim sistemiyle çalışması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x