Samsung Galaxy Z Fold 6, beklenen 200MP sensörü almayabilir

Samsung’un yaklaşmakta olan Galaxy Z Fold 6 modeli hakkında dedikodular sürüyor. İddialara göre, bu yeni katlanabilir telefonun kamerasında büyük bir yenilik beklenmiyor. Daha önceleri, Galaxy Z Fold 5 modelinde kullanılan aynı 50MP ISOCELL GN3 görüntü sensörünün bu modelde de kullanılacağı söylenmişti. Ancak bazı kaynaklar, Galaxy Z Fold 6’nın Galaxy S24 Ultra modelinde olduğu gibi 200MP ana kamera sensörüne sahip olabileceğini öne sürdü.

Yine de, güvenilir bir kaynak olan GalaxyClub, Samsung’un şu ana kadar 50 megapiksellik ana kamera planladığını, bu kameranın da Samsung Galaxy S24 modelindekine benzer olduğunu belirtiyor. 200MP’lik bir sensör kullanmanın bazı zorlukları olabilir, çünkü bu sensör oldukça büyük ve Z Fold 6’nın daha ince bir tasarıma sahip olacağı konuşuluyor.

Samsung Galaxy Z Fold 6, beklenen 200MP sensörü almayabilir

Galaxy Z Fold 6‘nın, kapalıyken yaklaşık 11 mm incelikte olmasını sağlayan yeni bir menteşe tasarımı kullanacağı söyleniyor. Bu, cihazın ince form faktörü içinde büyük bir sensörü sığdırmayı zorlaştırabilir, çünkü daha büyük bir sensör, daha uzun bir odak uzunluğu gerektirir ve bu da kamera modülünün çıkıntısını artırır.

Galaxy Z Fold 6‘nın tasarım estetiğini değiştirebilecek bu kamera modülü çıkıntısı, tasarımın bazen nasıl evrildiğini gösteriyor. Samsung’un katlanabilir telefonuna en iyi kamera sensörünü yerleştirip yerleştirmeyeceğini görmek için beklememiz gerekecek. Ancak şimdilik, Samsung’un bu modelde 50MP’lik bir ana kamera üzerinde karar kıldığı görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x